Home / Jaunumi / Cietumi bez restēm? Ar ALUPROF MB-86 RC3i logiem tas ir iespējams

Cietumi bez restēm? Ar ALUPROF MB-86 RC3i logiem tas ir iespējams

Drošība būvobjektos ir ļoti plašs jēdziens. Viens no tā veidiem ir nodrošināšana pret nepiederošu personu iekļūšanu ēkā caur konkrētām ēkas starpsienām. Starp daudziem paagstinātas drošības projektiem, ar īpaši raksturīgiem apstākļiem, izceļas ieslodzījuma vietas. Ļoti svarīgi ir nodrošināt ne tik daudz pret ielaušanos tajās, cik pret izkļūšanu no tām.

Pat tādos objektos kā cietumi un ieslodzījuma vietas ir iespējams daļēji atteikties no logu restēm, lai ēkai būtu „civilizēts“ izskats.  To var paveikt pateicoties speciāliem pretielaušanās logiem, kuru konstrukcija nepieļauj ieslodzīto bēgšanu. Šādos gadījumos Aluprof piedāvā MB-86 RC3i sistēmas logus. Līdztekus pretielaušanās stiklam un pretizcelšanas furnitūrai, logu konstrukcija ir aprīkota ar papildus aizsardzību nodrošinošiem pārsegiem no iekšpuses, kas padara neiespējamu piekļūšanu pie stikla paketes stiprinājuma līstēm un vērtņu izcelšanu. Apslēptajai furnitūrai ir uzlaboti drošības elementi, tostarp noņemams rokturis un cilindra slēdzene. Šādi izgatavoti logi atbilst RC3 klases prasībām gan no statiskās gan no dinamiskās iedarbības viedokļa. Tie ir nodrošināti arī pret manuālās ielaušanās iespēju.

Logi MB-86 RC3i ir kārtējais ALUPROF, plašā, uzlaboto pretielaušanās konstrukciju, produktu klāsta risinājums. Cits interesants šāda produkta piedāvājums ir uz  MB-70 sistēmas bāzes ražotais logs, kurš ir pozitīvi izturējis testus un saņēmis pretielaušanās  RC4 klase sertifikātu saskaņā ar EN 1627 standartu. Līdzīgi kā MB-70RC4 sistēmas gadījumā, ļoti liela nozīme ir faktam, ka MB-86 RC3i sistēmas logu izgatavošana bāzējas ne uz speciālām konstrukcijām, bet uz  MB-86 logu pamata sistēmas, kurai pateicoties novatoriskiem tehnoloģiskiem risinājumiem, ir ļoti laba siltumizolācija.