Home / Jaunumi / Lielas stiklotas platības: Neierobežotas telpas sajūta

Lielas stiklotas platības: Neierobežotas telpas sajūta

Ikvienam cilvēkam laiku pa laikam nepieciešama atelpa. Vai var būt labāka atpūta kā baudīt skaistus skatus? Lielas stiklotas platības fantastiski papildina jebkuru mājokli — tās nodrošina dabisko apgaismojumu, paplašina dzīvojamo telpu un rada jaunas, neierobežotas telpas sajūtu. Māju īpašnieki aizvien biežāk īsteno sapni par augsti tehnoloģiskas, elegantas un izsmalcinātas āra dzīvojamās platības izveidi, nojaucot robežas starp telpām un āru.

90 % laika mēs pavadām telpās. Mūsu būvētās vides dizains ietekmē mūsu veselību un labklājību, un var ilgtermiņā veidot mūsu dzīves kvalitāti. Zinātnieki apgalvo, ka dabiskā gaisma un zaļās platības pozitīvi ietekmē garīgo un fizisko veselību. Atvērtas zonas ar dabas pieskārienu patīk visu vecumu cilvēkiem un padara mājokļus ērtus un patīkamus. Šie ieguvumi ir tikai daži no iemesliem, kādēļ ir vērts savās mājās izveidot oāzi, kurā telpa savienojas ar mājas ārpusi.

Konstrukcija
Aizvien populārākas kļūst mājas ar nemanāmu pāreju no telpām uz āra dzīvojamo platību, un šī tendence tik drīz nepāries. Ir iespējams sapludināt telpas un āra dzīvojamās zonas (virtuvi, dzīvojamo istabu vai dārzu) vienā lielā, plašā telpā. Turklāt grīdas augstumu starp mājas iekšpusi un ārpusi varat veidot vienā līmenī, radot telpu, kas nemanāmi pāriet dārzā, visbrīnišķīgākajā veidā izjaucot dabisko robežu starp iekštelpām un āru. Visi šie estētiskie risinājumi šobrīd ir daudz pieejamāki nekā domājat, pateicoties visprogresīvākajām tehnoloģijām — Aluprof MB-SKYLINE bīdāmo durvju sistēmā ar neredzamo rāmi ir izmantoti plāni profili, kas rada modernu un minimālistisku iespaidu. Plānie rāmji ir paslēpti sienās, grīdā un griestos. Durvju vērtne ir vienā līmenī ar rāmja profilu. Durvju vērtnes savienojuma redzamās daļas platums ir tikai 25 mm. Konstrukcijai ir vienlaidus stiklojums ar smalkām sadalošajām līnijām. Šī sistēma piešķir ēkai unikālu izskatu un lieliski iederas visprogresīvāko būvniecības tehnoloģiju tendencēs, vienlaikus paaugstinot visa būvniecības projekta vērtību. Turklāt durvis var būt līdz pat 4 metrus augstas, paverot daudz dizaina risinājuma iespēju un ļaujot veidot elpu aizraujošas stiklotas telpas — uzskata Božena Rižka, Aluprof S.A. mārketinga vadītāja.

Komforts
Gaišas telpas ar dabisku apgaismojumu ir viena no lielu stikloto platību visbūtiskākajām priekšrocībām vienģimeņu mājās. Lai palielinātu dabiskā apgaismojuma sniegtos ieguvumus, lieli logi vai terases durvis jāizvieto ēkas dienvidu vai dienvidaustrumu pusē. Tomēr mūsdienīgās logu un durvju sistēmas var uzlabot māju īpašnieku komfortu arī daudzos citos veidos.  
—Tādas augsto tehnoloģiju sistēmas kā MB-SKYLINE var atvērt manuāli vai automātiski, turklāt to motorus un vadības blokus var noslēpt rāmja profilos vai montēt ārpus tiem — piebilst Rižkas kundze no uzņēmuma Aluprof.

Tehnoloģija
Lai lielas stiklotas platības būtu pilnīgi efektīvas, tām jānodrošina nevainojamas termiskās īpašības. Tādēļ ir nepieciešami vispiemērotākie profili. Alumīnija profili ir jo īpaši piemēroti šādam lietojumam. —Ražojot alumīnija logus un durvis, ražotāji izmanto “siltos” profilus, kas sastāv no divām alumīnija sekcijām un termisko kameru. Tas nodrošina mūsdienu konstrukcijām īpašu augstas termoizolācijas īpašības. Piemēram, MB-SKYLINE ir aprīkoti ar termiski atdalītiem 3 kameru profiliem, kuru UW ir tikai 0,85 W/( m2K). Ir tik pat svarīgi nodrošināt vispiemērotāko stiklojumu, tieši tādēļ MB-SKYLINE sistēmas ir izmantotas trīskāršās stikla paketes, kuras var būt no 52 līdz 60 mm biezas — piebilst Božena Rižka.

Lielas stiklotās platības nodrošina komfortu, drošību un ērtības mājokļu īpašniekiem. Turklāt tās var kalpot arī kā interesants un estētiski pievilcīgs dizaina elements.