Home / Jaunumi / Polijas logu un durvju ražotāji ir gatavi ekoloģiskajai revolūcijai

Polijas logu un durvju ražotāji ir gatavi ekoloģiskajai revolūcijai

Mūsdienās logi var ne vien taupīt enerģiju mūsu mājokļos, tie var enerģiju arī ražot, izmantojot saules siltumu, gaismu un kustību. Pateicoties poļu ražotāju centieniem, mūsu valsts durvju un logu ražošanas nozare ir soli priekšā būvizstrādājumu nozarei un ir sacēlusi īstu vētru ēku energovadības nozarē.

Revolūcija mājokļiem
Šobrīd puse no visām dzīvojamām mājām Polijā ir vienģimenes privātmājas. Septiņdesmit procentiem no tām ir ļoti zema energoefektivitāte, tādēļ tās katru gadu patērē ļoti daudz enerģijas. Tā kā ir uzlabojusies izpratne par šo ēku ietekmi uz dabu un cilvēku veselību, būvniecības nozare ir pievērsusies ilgtspējīgu ēku būvniecībai. Pateicoties progresīviem būvmateriāliem, attīstītāji vairs neuzskata pasīvās, energoefektīvās mājas par dārgām un nepievilcīgām. Turklāt to īpašais dizains piesaista potenciālos pircējus. 2017. gadā kampaņas Don’t Waste Energy (Neiznieko enerģiju) ietvaros tika sastādīts pārskats ar nosaukumu Energy-Efficient Building in the Eyes of the Poles (Iedzīvotāju aptauja par energoefektīvajām ēkām). Tas apliecināja, ka 88 procenti respondentu šobrīd izvēlēties šāda veida ēku.

Božena Rižka, sabiedrisko attiecību vadītāja uzņēmumā ALUPROF S.A., kas ir vadošais alumīnija sistēmu ražotājs būvizstrādājumu nozarei, skaidro:
“Polijas logu un durvju sistēmu attīstību aizvien vairāk veicina izstrādātāju prasības attiecībā uz ekoloģiju un tehnoloģijām. Mēs darām visu iespējamo, lai savlaicīgi reaģētu uz šāda veida tirgus signāliem. Nu jau daudzus gadus Aluprof inženieri izstrādā logu, durvju un drošības žalūziju sistēmas, kas vairāk atbilst lietotāju prasībām attiecībā uz funkcionalitāti un dizainu un vienlaicīgi ir videi draudzīgas. Logi un durvis, kas veidoti no mūsu alumīnija sistēmām, ļauj būvēt ļoti lielas stikla konstrukcijas ar lieliskiem estētiskajiem un, jo īpaši, tehniskajiem parametriem. Kombinējot tās ar ventilācijas un saules enerģijas iekārtām, piemēram, pasīvās un energoefektīvās mājās, tiek veidota būtībā nevainojama mājas energovadības sistēma.”

Polijas logu un durvju ražotāji
Tieši inovatīvo tehnoloģisko risinājumu dēļ Polijas logu un durvju ražotāji ir soli priekšā būvizstrādājumu nozarei. Progresīvi logi un durvis šobrīd būtiski ietekmē būvju energovadības jomu. Viens piemērs ir logs Future Energy Line, kuru izstrādāja uzņēmums Petecki company sadarbībā ar ML System S.A. Tas ir pirmais logs, kas aprīkots ar caurspīdīgu fotoelementu stiklu un ražo elektrību mājoklim. 1. Polijas Inovāciju izstādē, kas notika 3. oktobrī, šā gada Varšavas būvniecības gadatirgus ietvaros, apmeklētāji šo logu atzina par visinovatīvāko izstrādājumu. Šo loga risinājumu, kas izstrādāts, izmantojot ALUPROF MB-86 sistēmu, augstu novērtēja arī nozares pārstāvji.

Izstādes unikalitāte ir saistīta ar to, ka organizatoriem izdevās sapulcināt visietekmīgākos tirgus spēlētājus, kuri nosaka tendences galdniecības jomā, ieviešot inovatīvus izstrādājumus un tehnoloģijas. Pasākuma mērķis bija popularizēt vislabākos un modernākos galdniecības izstrādājumus. Izstādē bija apskatāmi tādi inovatīvi izstrādājumi kā, piemēram, logs, kurš nelabvēlīgos laikapstākļos automātiski aizveras, logs, kas sasilda telpu līdz 35 °C grādiem, un vārti, kuros ir paneļi ar maināmu caurspīdīguma pakāpi.

Visi šie izstrādājumi ir radīti, reaģējot uz tirgus tendencēm, kas saistītas ar zaļo būvniecību un viedajām tehnoloģijām. Mājokļi, kas aprīkoti ar šādiem risinājumiem, ir ieguldījums, kas atmaksāsies pāris gadu laikā.

Božena Rižka skaidro:
“Sākot no 2021. gada, visām no jauna būvētajām mājām būs jāatbilst energoefektivitātes standartiem. Pateicoties mūsu ilggadējai eksporta pieredzei uz vairākiem desmitiem valstu visā pasaulē, kā arī mūsu sasniegumiem, piedaloties patiešām milzīgu ēku būvniecībā, piemēram īstenojot biroja ēku projektus ASV un publisko ēku celtniecību Lielbritānijā, ALUPROF spēj piedāvāt risinājumus, kas izceļas tirgū ar savām unikālajām tehniskajām īpašībām un dizainu. Turklāt mēs atsaucamies arī individuālām arhitektu un izstrādātāju prasībām, un viņi augsti novērtē mūsu gatavību radīt revolucionārus izstrādājumus. Kā alumīnija logu un durvju profilu ražotāji mēs esam apsteiguši likumos noteiktās prasības un piedāvājam klientiem inovatīvus risinājumus. Mēs esam celmlauži savā nozarē, jo ne vien reaģējam uz tendencēm, bet paši tās radām. Lūk, viens piemērs. Izstādē pirmo reizi publiski parādījām mūsu MB-Skyline sistēmu. Tā ir paredzēta izmantošanai dzīvojamās ēkās, tostarp vienģimenes privātmājās. Sistēmas bīdāmās durvis ar neredzamo rāmi lieliski atbilst šā brīža tendencei veidot lielas stikla rūtis ar nemanāmiem profiliem, un sistēma ir paredzēta klientiem, kuriem ir svarīga ne vien kvalitāte un funkcionalitāte, bet arī īpašas estētiskās vērtības. Tādēļ šāda risinājuma izmantošana ne vien ļauj optimizēt ēkas apsildi, bet arī paaugstina tās statusu.”

Neapšaubāms tirgus līderis
Vēl viens pasākums, kas notika Varšavas Būvniecības gadatirgus ietvaros 3. oktobrī, bija 2. Ogólnopolskie Forum Stolarki (Polijas galdniecības forums). To apmeklēja gandrīz 400 pārstāvji no vairāk nekā 300 nozares uzņēmumiem. Šogad forums noslēdzās ar galdniecības tirgus līderu apbalvošanas ceremoniju. Pamatojoties uz būvniecības tirgus izpētes aģentūras Centrum Analiz Branżowych (Nozares analīzes centrs) sniegto ziņojumu tika apzināti uzņēmumi, kuri pēdējā sezonā sasnieguši vislabākos rezultātus savā nozarē. ALUPROF tika izcelts divās kategorijās: alumīnija sistēmas un drošības žalūziju sistēmas. Uzņēmuma gada apgrozījums bija 1,2 miljardi, bet mērķis 2020. gadam ir pārsniegt 1,5 miljardu zlotu apgrozījuma robežu.